Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - goo.gl
de constantinescu la: 20/09/2018 09:37:52

"Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - goo.gl"

Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open
Tenis: Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - icks.ro
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - curl.ro
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - bit.ly
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - shorturl.at
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - s9.ro
Naomi Osaka obtine o victorie categorica in primul meci dupa US Open - my.su
Japoneza Naomi Osaka s-a calificat in semifinalele de la US Open
Surpriza. Naomi Osaka a fost eliminata in semifinale. Ce declara jucatoarea dupa eliminarea de la Beijing. Infrangere
Victorie pentru Elina Svitolina in primul meci de la Turneul Campioanelor 2018
Sloane Stephens o invinge pe Naomi Osaka la Turneul Campioanelor
Angelique Kerber o invinge greu pe Naomi Osaka la Turneul Campioanelor
Angelique Kerber o invinge greu pe Naomi Osaka la Turneul Campioanelor 2018
Sloane Stephens a obtinut o victorie in a doua a fazei grupelor de la Turneul Campioanelor, cu Kiki Bertens
Kiki Bertens se califica in semifinale la Turneul Campioanelor dupa ce Naomi Osaka a abandonat
Steaua pierde primul meci cu Twente
Formatia olandeza s-a impus pe National Arena multumita unui lob peste Tatarusanu executat de Ola John care i-a garantat lui Twente un avantaj important privind calificarea in optimile Europa League.

Steaua, singura echipa din Liga 1 ajunsa in primavara europeana, a cedat aseara, scor 0-1. Acum, singura speranta a stelistilor de a reveni pe National Arena pe 9 mai este o victorie in meciul din retur de la Enschede.

Incitati de Ilie Stan, jucatorii Stelei au jucat discret in prima repriza dar nu au reusit da domine jocul. Rusescu a fost cel mai energic dintre stelisti, sutand violent de la 20 de metri, insa fara sa centreze poarta. Cateva minute mai tarziu, tot Rusescu l-a servit pe Tatu in careu, sutul acestuia fiind prins de portarul oaspetilor, Mihaylov.

Inainte de pauza, stelistii au mai avut cateva ocazii, nici una dintre ele nefiind senzationale. In schimb, oaspetii au fost aproape de a introduce mingea in plasa lui Tatarusanu in doua ocazii, mai intai prin Luuk de Jong care a luftat de la sase metri si Nacer Chadli care a trimis peste bata transversala din centrarea lui Leroy Fer.

Nici Steaua si nici Twente nu au avut parte de incisivitate si precizie, rezultatul fiind deblocat asadar de o greseala a stelistilor mai degraba decat de o actiune inceputa de cei de la Twente. John a interceptat o pasa si l-a surprins pe Tatarusanu cu un lob superb peste acesta.

Steaua a suferit initial dar reactiile nu s-au lasat asteptate: in minutul ’70, tatu a sutat violent, dar mingea a trecut la o palma alaturi de poarta. Novak Martinovi? a încercat si el un sut de la distanta, Geraldo Alves a reluat peste bara transversala iar Mihai Costea a ratat ultima ocazie printr-un sut de la 18 metri. In repriza secunda, doar Steaua a existat pe teren, insa totul a fost in zadar. Twente a reusit sa mentina avantajul initial si sa castige la limita meciul din tur.
Steaua invinge pe Dinamo la rugby in primul meci :26-16
Stelistii au condus meciul de la un capat la celalalt si s-au desprins pe finalul primei reprize scor 20-13 prin eseurile reusite de Florin Ionita si Daniel Oanut . In a doua repriza Dinamo a fortat dar nu a reusit decat sa se apropie la 7 puncte . Florin Vlaicu a fost cel care a marcat ultimele 3 puncte pentru Steaua .
Primul meci de fotbal transmis live pe Facebook
Primul meci al giulestenilor pe National Arena! Rapid - PSV Eindhoven, live la Pro TV
Simona Halep a invins-o foarte usor pe Ekaterina Makarova in primul meci de la Doha, cu echipament Nike
Petra Kvitova a fost invinsa clar in primul meci la Turneul Campioanelor de catre Elina Svitolina
Echipa pregatita de Dan Petrescu, Guizhou Zhicheng, a obtinut o victorie uriasa in etapa cu numarul 26 din prima liga chineza
Victorie pentru Sloane Stephens in meciul cu Naomi Osaka de la Turneul Campioanelor
Victorie pentru Sloane Stephens. Americanca a invins-o pe japoneza Naomi Osaka la capatul a doua ore si 25 de minute de joc, cu trei seturi
WTA Beijing: Surpriza mare la Beijing: Naomi Osaka a fost eliminata in semifinale
Turneul Campioanelor Singapore 2018: Victorie pentru Elina Svitolina in primul meci de la Turneul Campioanelor 2018
Stiri din tenis. Victorie pentru Elina Svitolina in primul meci de la Turneul Campioanelor 2018
Maria Sharapova a parasit ultimul Grand Slam al sezonului, US Open, inca din faza optimilor de finala, dupa o infrangere categorica
Sportiva din Rusia a fost invinsa in doua seturi, scor 6-4, 6-3, de Carla Suarez Navarro. Infrangere rapida pentru rusoaica.