ghidoo este o comunitate colaborativa care selecteaza cele mai interesante linkuri de pe internet.

Selectia se face pe baza voturilor membrilor, precum si cu ajutorul algoritmilor de inteligenta artificiala.

de adrianciocalau la: 27/08/2009 09:04:34

semnaleaza adminului . adauga la bookmarkuri

linkuri similare cu:

"Oktoberfest de Brasov"

Braşov. Restricţii de circulaţie pentru Micul Oktoberfest
Ca urmare a desfăşurări festivalului Micul Oktoberfest, în perioada 6-9 septembrie, în Braşov, în curtea Liceului Sportiv, se anunţă, într-un comunicat, mai multe restricţii de circulaţie
Blogger din Brasov ?
Comunitate a bloggerilor din Brasov !
Expozitie la Brasov cu anthropofagus si Mircea Badea
Un prieten din New York publica intr-o expozitie din Brasov. Nu mi-este foarte clar ce publica, dar m-am gandit sa public si eu despre el. Afisul e alaturi. Expozitia nu-i cu Mircea Badea, dar articolul, da. :)
"O noapte furtunoasa" la Brasov
In data de 25.11.2008, la Teatrul "Sica Alexandrescu" din Brasov se joaca piesa "O noapte furtunoasa" de I.L. Caragiale, intr-o distributie din care am retinut numai Maia Morgenstern si Ioan Gyuri Pascu. Dar e suficient, cred eu. Din pacate, pretul unui bilet e putin cam mare pentru bugetul familei mele, adica 50 de lei. La doua persoane inseamna 100 de lei, o suma destul de consistenta. Nu zic ca nu se justifica, insa raportat la dimensiunile bugetului lunar, reprezinta o cheltuiala destul de mare. Inca mai calculam daca ne permitem sa mergem sau nu, sper sa nu ne hotaram sa mergem cand nu mai gasim bilete. In ultima instanta avem optiunea de a vedea acelasi spectacol in ungureste la Sfantu Gheorghe.
Aroganta ZU: In rochie de mireasa pe strazile din Brasov
In rochie de mireasa pe strazile din brasov
Otelul Galati - FC Brasov , avancronica meciului
Daca e sa ne luam dupa ultimele rezultate din meciurile directe de la Galati, Otelul pleaca favorita in meciul cu FC Brasov.In ultimele trei meciuri disputate la Galati, echipa Otelul a invins de doua ori cu 2-1 si a facut un egal, 1-1.
Brasov… orasul viselor mele!
In uikend am fost prin Brasov. Nu mai vazusem orasul asta de un an si jumatate. Si tre’ sa recunosc ca imi era tare dor de el, pentru ca eram obisnuit din anii copilariei, sa ajung aici macar de 2 ori pe an. Si parca mi-am reintalnit un vechi prieten. Parca imi spuneau toate BINE AI VENIT
Brasov- capitala olimpica europeana in 2013
Autoritatile din Brasov au semnat contractele pentru finantarea Festivalului olimpic al tineretului european, care va avea loc in 2013.
Brasov
Orasul Brasov ... Obiective turistice ...
Rulmentul Brasov a transferat pivotul Jolidonului Daniela Branzan
Asa cum au anuntat anul acesta , cei de la Rulmentul Brasov sunt hotarati sa doboare suprematia Oltchimului in campionat .Seria de transferuri a brasovenilor a continuat cu aducerea pivotului Daniela Branzan in varsta de 21 de ani .Daniela a evoluat in acest sezon pentru U Jolidon Cluj si a semnat un contract pe o durata de 3 ani cu Rulmentul .Jucatoarea este o tanara speranta a handbalului romanesc avand o evolutie foarte buna pentru echipa din Cluj .
FC Brasov 2-2 Cfr Cluj ,CFR-ul nu mai bate pe nimeni
Clujul si-a intalnit astazi fostul antrenor care spunea in presa acum cateva zile ca isi doreste sa bata CFR-ul pentru ca la Cluj a avut parte de cea mai neagra experienta din cariera lui de antrenor . Astfel ca Toni Conceicao a inceput meciul ofensiv insa a fost taxat de E. Kone in minutul 16 care a evitat pasul la offside al brasovenilor si inscris . FC Brasov a continuat sa preseze si pana la urma golul egalizator a venit la cateva minute dupa pauza . Rada a inscris un super gol din lovitura libera si i-a readus in avantaj pe clujeni dar doar pentru un minut pentru ca imediat la faza urmatoare abitrul Craciunescu a acordat penalty pentru Brasov . Lovitura de la 11 metrii a fost de jucatorul cu nume de legenda ,Distefano .Pe finalul meciului Rada a incercat sa repete isprava de la al doilea gol dar de data aceasta sutul sau din lovitura libera a fost scos in corner de portarul Brasovului .CFR ramane si dupa acest meci fara victorie si asteapta finalul sezonului pentru a se putea reorganiza dupa un sezon ratat complet .
Steaua 0-0 Brasov ,finalista se stabileste in retur
Daca in prima repriza a meciului pentru Steaua cornerele ar fi fost trecute pe tabela in dreptul golurile atunci elevii lui Cartu nu ar fi trebuit sa isi mai faca griji pentru calificarea in finala deoarece au avut o multime de lovituri de colt . Cele mai mari ocazii au venit tocmai in urma unor astfel de cornere . Mare speranta a stelistilor, Maicon, nu s-a vazut deloc . Ori ca a fost bine inchis de fundasii brasovului ori ca poate brazilianul ca si-a facut suma de goluri si a mai luat o pauza . Echipa din Brasov a preferat sa ii astepte pe bucuresteni in propria jumatate , sa inchida culoarele catre poarta si sa contraatace prin Chipciu ,un super jucator care promite mult .In rest, personal l-am remarcat pe arbitrul Balaj care a lasat meciul liber ,barbatesc fara sa il intrerupa oferind cursivitate jocului . Intr-un fotbal romanesc din ce in ce mai sarac in meciuri spectaculoase si cu multe intreruperi ceea ce incearca sa faca Balaj este de apreciat . Ar fi cazult ca majoritatea arbitrilor din Liga I sa ii urmeze exemplul si sa nu mai fluiere fiecare contact si atingere , poate ca asa jucatorii nu ar mai simula atat de mult si si-ar vede de joc si pana la urma tot arbitrilor le va fi mai usor …sa revenim la meci…a doua repriza a inceput tot in nota primelor 45 de minute , cu Steaua in atac ,cu Brasovul in propriul teren practicand o aparere agresiva si incercand sa loveasca pe contraatac . Prima ocazie ii apartine lui Maicon care a trimis putin peste poarta dupa o lovitura de colt .Sorin Cartu s-a plictisit de promenada din teren a lui Surdu si l-a schimbat cu Bilasco .Dar nici Bilasco nu prea a avut chef sa joace si in afara unui fault din spate asupra lui Ilyes nu a realizat nimic .Meciul s-a incheiat 0-0 . Multi au mizat pe o victorie usoara a bucurestenilor insa Brasovul a demonstrat ca victoria din campionat cu 3-0 nu a fost intamplatoare .
FC Brasov 1-0 Victoria Branesti ,Conceicao isi indeplineste obiectivul
Desi brasoveni au jucat intreaga a doua repriza cu un om in plus nu au reusit sa se impuna decat pe final cu un gol reusit de Hadnagy . Dupa acest rezultat FC Brasov este ca si scapat de grijile retrogradarii pe cand Victoria Branesti se poate pregati ca din sezonul urmator sa joace numai dimineata ,echipa din Branesti avand foarte putine sanse sa ramana si din sezonul urmator in Liga 1 .
FC Brasov – Torpedo Kutaisi 2-0
Formatia FC Brasov a invins, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia georgiana Torpedo Kutaisi, in primul meci amical din stagiul de pregatire din Antalya.
Curs de initiere mediatori, in martie, la Brasov
Biroul Avocat Mediator Antonela Mateescu, in parteneriat cu Scoala de mediere Mugur Mitroi, organizeaza, in perioada 18.03-31.03.2013, un curs de formare initiala a mediatorilor. La acest moment, in Brasov functioneaza 113 mediatori autorizati, aflati pe tabloul Consiliului de Mediere.
Lansare album: Guvid - Mi se rupe (Brasov)
Guvid va avea un concert de lansare a albumului "Mi se rupe" in Xclusiv Club din Brasov, in data de 30.03.2013, incepand cu ora 21:00.