Social Ro este un plugin wordpress care are la baza Sociable, acesta este bazat în special pe site-urile social româneşti şi este destinat în mod evident bloggerilor români care folosesc platforma wordpress.

Da, este vorba despre plugin-ul modificat de Alex, pe care îl puteți vedea și aici, sub postare. Îmi place ca și design. Funcțional 100%. RECOMAND!
Rezumat video Steaua - Otelul 1-0
Rezumat video Steaua – Otelul 1-0
CFR Cluj - Vaslui (1-0), gol Cadu, min 28
Petrolul Ploiesti – FC Dila Gori 1-0
Petrolul Ploiesti a invins, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Dila Gori,din Georgia, intr-un meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Antalya.
Otelul Galati – Shandong Luneng Taishan FC 1-0
Otelul Galati a castigat partida amicala disputata duminica dupa amiaza cu formatia Shandong Luneng Taishan FC, din Superliga Chinei, scor 1-0 (1-0)
CFR Cluj – Dinamo 1-0 (rezumat)
Rezumat meci: Roma-Chievo (1-0)23.04.2011
Blogging 1.0 vs. Blogging 2.0
Esenta Blogging-ului 1.0 era sa incepi si sa mentii conversatia asupra unei teme pe blogul personal. O atentie sporita se acorda atit continutului, cit si postarii comentariilor la tema. Astfel discutiile se duceau local. Blogging-ul 2.0 este bazat pe conversatiile ce sunt duse pe multe bloguri, situri dedicate subiectului discutat siinstrumentelor existente de discutie.
Liga 1 / Unirea Urziceni - Dinamo 1-0 - Se duce titlul in provincie ?
Probabil cea mai asteptata partida a etapei, duelul dintre locul 2, Unirea Urziceni si locul 1, Dinamo Bucuresti a fost destul de mediatizata. Dinamovistii si-au folosit din plin tehnicile ( adica si-au adus vreo 1000 de suporteri din Bucuresti la Urziceni sa faca scandal, au promis mii de euro daca o sa castige la urziceni, etc ) in timp ce Urziceniul s-a pregatit de meci serios.
Pandurii Tg. Jiu inving Astra Ploiesti cu 1-0-gura de oxigen
Pandurii au obtinuit inca 3 puncte pretioase in lupta pentru evitarea retogradii si spera intr-o decizie favorabila de la TAS pentru a putea juca si meciul cu Otelul Galati .In prima repriza nu am avut parte de ocazii decat de bara lui Stromajer de la jumatatea primei reprize . In continuare meciul a fost anost parca influentat de atmosfera din tribune . Astra a lasat impresia ca se multumeste si cu un 0-0 urmand sa bifeze astfel a 14 a partida fara infrangere . Golul a pica in finalul meciul (minutul 83) si l-a avut ca autor pe Voiculet care a fost introdus in teren in minutul 66 de catre Petre Grigoras . Antrenorul Pandurilor a dovedit inca o data ca stie meserie si putem spune ca victoria este meritul lui in proportie de 50% .
FC Brasov 1-0 Victoria Branesti ,Conceicao isi indeplineste obiectivul
Desi brasoveni au jucat intreaga a doua repriza cu un om in plus nu au reusit sa se impuna decat pe final cu un gol reusit de Hadnagy . Dupa acest rezultat FC Brasov este ca si scapat de grijile retrogradarii pe cand Victoria Branesti se poate pregati ca din sezonul urmator sa joace numai dimineata ,echipa din Branesti avand foarte putine sanse sa ramana si din sezonul urmator in Liga 1 .
Otelul Galati -Anderlecht Bruxelles 1-0 gol inscris de Punosevac
Cu toate retinerile care le aveam fata de echipa lui Munteanu ca va face un meci mare cu Anderlecht se pare ca m-am inselat . Si totusi , daca as fi carcotas as spune ca pana la urma Otelul trebuia sa castige mai ales ca Anderlecht a evoluat fara multi titulari aflati inca in vacanta sau la echipele nationale .

Meciul nu a fost unul spectaculos iar ocaziile de gol au cam lipsit . Otelul a fost preocupata sa se apere si sa nu mai comita greselile in defensiva de la meciul cu Astra ,de constructie au cam uitat iar contraatacurile cu care ne obisnuise in Liga 1 au fost foarte rare . Chiar si cu multi jucatori de rezerva Anderlecht a aratat un joc solid si au pus destule probleme campioanei Romaniei la mijlocul terenului . Unicul gol al partidei a fost reusit de Punosevac in minutul 80 .
Cristi Chivu a gresit la unicul gol in Olympique Marseille vs Inter Milano 1-0
Meciul din Franta dintre OM si Inter a fost unul destul de lent chiar daca au fost ceva ocazii la cele doua porti . Ambele echipe au lasat impresia ca se multumesc cu 0-0 si prefera sa se studieze pentru a transa disputa in meciul retur din Italia . Ranieri l-a introdus in echipa pe Forlan chiar daca jucatorul uruguaian nu este in cea mai buna forma a sa . Schimbari facute de italian in primul 11 nu i-au suprins insa pe francezi care s-au aparat exact si i-au pus destule probleme lui Julio Cesar . Chivu a fost titular si s-a descurcat destul de bine pana la ultima faza a meciului atunci cand la un corner al francezilor l-a scapat din marcaj pe A. Ayew care a marcat singurul gol al meciului . Dupa acest rezultat sansele francezilor la calificare crest considerabil iar perioada proasta prin care trece Inter pare sa se prelungeasca .
O retrospectiva interesanta: de la Windows 1.0 – la Windows 7
Cat de faine erau serile petrecute in fata vechiului Windows ’95 incercand sa nu ma enervez ca mergea greu calculatorul cand jucam Starcraft sau Sollitaire. Windows a devenit un element indispensabil al celor mai multi dintre noi. Faima, renumele si expansiunea firmei producatoare, Microsoft, s-au datorat in mare masura succesului avut de acest sistem de operare.
Cum sa schimbi interfata Logodnica 7.0 cu Nevasta 1.0
Cum sa schimbi interfata Logodnica 7.
Brazilia- Romania: 1-0, meciul va fi redifuzat in aceasta seara pe TVR 1 de la ora 21
Rezumat video amical România-Lituania 1-0 din 23 martie 2016
Cei care au ratat amicalul Romania-Lituania din 23 martie 2016, au un video cu rezumatul meciului.
Portugalia-Franța 1-0. REZUMAT VIDEO Finala EURO 2016
Vezi rezumatul video al Finalei EURO 2016, Portugalia Franta, de duminica, 10 iulie 2016!
2 lansări în Internet.ro: 1. clientfidel.net 2. baltidepescuit.ro
Steaua invinge Otelul Galati cu 1-0 , gol Maicon
In prima repriza Steaua a aratat o excelenta pofta de joc atacand inca de la inceput poarta Otelului .Maicon este cel care a inscrins singurul gol al partidei in minutul 25 cu o frumoasa lovitura de cap .Brazilianul nu era anuntat ca fiind titular pentru acest meci insa accidentarea lui Bilasco l-a facut pe Sorin Cartu sa-l titularizez pe Maicon iar acesta i-a rasplatit increderea cu un joc cosistent si cu un gol .
As Roma a fost invinsa de Inter Milan cu 1-0 in semifinalele Cupei Italiei
Singurul gol al partidei a fost reusit de Stankovic in minutul 45 .
CFR Cluj 1-0 SC Vaslui ,moldovenii se indeparteaza de titlu
CFR Cluj desi nu mai are sperante pentru o cupa europeana a vrut sa arate ca totusi este o echipa puternica a campionatului si campioana “en titre“ a Romaniei si a invis o pretendenta la titlu anul acesta . Singurul gol al partidei a fost reusit de Cadu din penalty in minutul 28 dupa un fault in careu asupra lui Bastos . Faza penalty-ului a fost intens contestata de finantatorul Vasluiul . Eu ma gandesc totusi ca atat timp cat nu iti poti creea ocazii clare de gol nu poti emite pretentii… Vasluieni nu au jucat mai nimic si nu au pus mari probleme defensivei Clujului . Se pare ca de fiecare data cand echipa lui Porumboiu are culoar favorabil de a ajunge in frunte se impotmoleste …in lumea fotbalului se spune ca o echipa mare intotdeauna profita de orice sansa pentru a castiga . Poate ca inca moldovenii nu sunt pregatiti sa castige un titlu de campioana si sa joace in grupele Champions League .
Dinamo 1 – 0 FCM Targu Mures ,Marius Niculae le da sperante “cainilor“…
Dinamo a invis in aceasta seara pe Tg. Mures dupa un meci intens disputat, cu multe ocazii la ambele porti . Desi este abia prima etapa si toti ne asteptam la meciuri plictisitoare in care echipele se studiaza , relatiile de joc se regleaza , unii jucatori se mai cred inca in vacanta …etc…se pare ca ne-am inselat deoarece primele doua meciuri ale noului sezon s-au jucat intr-un ritm ridicat si ne-au oferit destul goluri si faze frumoase .

Chiar daca Dinamo a jucat pe stadionul Astrei , suporterii “cainilor“ au fost la inaltime si au cant timp de 90 de minute ,jucatorii dinamovisti oferindu-le drept recompensa un joc frumos ,care le da mari sperante sustinatorilor formatiei din Stefan cel Mare pentru acest sezon . Marius Niculae a fost autorul singurului gol in minutul 8 dupa o faza in care jucatorii formatiei din Tg. Mures au contestat vehement faptul ca mingea ar fi depasit cu intreaga circumferinta linia portii .
Rezultat STEAUA-CHELSEA 1 – 0: Fanii Stelei au ieşit în Piaţa Universităţii
Victorie pentru Boloni şi Antwerp în prima ligă belgiană: 1-0 cu Eupen - esuperb