ghidoo este o comunitate colaborativa care selecteaza cele mai interesante linkuri de pe internet.

Selectia se face pe baza voturilor membrilor, precum si cu ajutorul algoritmilor de inteligenta artificiala.

Hei, cum stai la mate? Testeaza-te online!
Peste 3500 de videouri de cursuri cu teorie, teste si exemple explicate
Rapid 0-1 Sportul Stundentesc ,Marius Sumudica demisioneaza !
de kadi39 la: 27/04/2011 14:34:24
Rapid a pierdut aseara meciul de pe teren propriu cu Sportul Studentesc scor 0-1 . Singurul gol al meciului a fost inscris de Tibi Balan .Meciul a fost unul placut cu multe ocazii la ambele porti . Dupa acest meci dezamagitor ca rezultat fanii rapidisti si-au huiduit jucatorii dar si pe antrenorul Marius Sumudica ,caruia i-au cerut demisia . Se pare ca Sumudica va pleca de la Rapid desi G. Copos anuntase ca antrenorul se va schimba abia de la vara . Certuri intre Sumudica si finantatorul giulestenilor au fost si pe seama intarzierii platii salarilor jucatorilor si staff-ului .

comenteaza . modifica . sterge
semnaleaza adminului . adauga la bookmarkuri

linkuri similare cu:

"Rapid 0-1 Sportul Stundentesc ,Marius Sumudica demisioneaza !"

Rapid invinge Poli Timisoara cu 3-2 . Marius Sumudica demisioneaza!?!
Dupa aceasta victorie , Rapidul trece pe locul 5 . La finalul meciului insa Marius Sumudica a parut foarte nervos iar in drum spre vestiare ar fi spus ca vrea sa demisioneze . Nimeni nu inteleg gestul antrenorului giulestean ..e posibil ca totul sa fie o neintelegere sau o simpla interpretare a a cuvintelor lui Sumudica de catre presa .
Steaua-Rapid 0-1 ,Pancu “demolatorul“ Stelei
Un derby de traditie al campionatului nostru , Steaua-Rapid , si-a respectat statutul doar in prima repriza . Steaua a inceput meciul mai bine iar Tanase a avut 3 suturi pe poarta lui Dani Coman in interval de 3 minute insa toate au fost pe centrul portii si nu i-au creeat dificultati portarului giulestean . Rapidistii s-au “trezit“ mai greu insa dupa minutul 15 au inceput sa puna presiune la poarta lui Tatarusanu si au aparut si ocaziile . Ovidiu Herea a “reusit performanta“ sa rateze in doua randuri singur cu portarul advers .In rest s-a mai facut remarcat centralul Robert Dumitru care a refuzat sa ii acorde lui N. Dica al doilea cartonas galben dupa un fault foarte dur asupra Nicolae Grigore la mijlocul terenului insa i-a acordat un galben lui Pancu pentru proteste . Acelasi central a dat dovada de o ingaduinta extrema si nu l-a eliminat nici pe Pancu dupa ce acesta sarise cu pumnul in figura lui Dica .

A doua repriza a fost una lenta , fara ocazii de poarta Steaua aratand inca o data ca nu poate lega mai mult de 2-3 pase si nu are un atacant care sa creeze panica in careul advers . Golul lui Pancu as spune ca a venit intamplator insa atacantul giulestean a speculat foarte bine lejeritatea din aparare Stelei si a inscris cu o lovitura de cap din 6 metri pe langa portarul Tatarusanu .Cartu l-a introdus in teren si pe Maicon asteptam de la acesta o noua minune insa asa cum se spune minunile sunt rare iar Maicon nu a aratat nimic .Rapid a invis in Ghencea si fara suportul fanilor care nu au primit bilete pentru acest meci iar cei care au reusit sa isi faca rost de bilete au fost repede evacuati . Cu cele 3 puncte acumulate in aceasta seara Rapid depaseste atat Steaua cat si Dinamo in campionat si trece pe locul 4 . Steaua ajunge pe locul 6 dupa golul primit de la Pancu si asa cum se spune in popor :“cine nu are batrani sa-si cumpere“ .
Rapid – Metalist Kharkov 0-1
Rapid Bucuresti a suferit prima infrangere in amicalele jucate in aceasta iarna. Rapidistii au fost invinsi, scor 0-1, de cei de la Metalist Kharkov, intr-o partida ce a contat pentru finala Kadirov Cup.
Aplica pentru un credit online rapid cu 1,2% dobanda de la CreditFix
Debut neconvingator la Euro 2008. Elvetia - Cehia (0-1)
Rezumat Champions League 12 aprilie : Sahtior - FC Barcelona 0-1
Rezumat Champions League 12 aprilie : Sahtior – FC Barcelona 0-1
Rezumat Champions League 13 aprilie: Tottenham - Real Madrid 0-1
Rezumat Champions League 13 aprilie: Tottenham – Real Madrid 0-1
TU STII SA FOLOSESTI GONAPEPTYL 0.1 MG?
Pasii pentru administrarea Gonapeptyl Zilnic 0.1 mg/ 1 ml
Dinamo 1 – 0 FCM Targu Mures ,Marius Niculae le da sperante “cainilor“…
Dinamo a invis in aceasta seara pe Tg. Mures dupa un meci intens disputat, cu multe ocazii la ambele porti . Desi este abia prima etapa si toti ne asteptam la meciuri plictisitoare in care echipele se studiaza , relatiile de joc se regleaza , unii jucatori se mai cred inca in vacanta …etc…se pare ca ne-am inselat deoarece primele doua meciuri ale noului sezon s-au jucat intr-un ritm ridicat si ne-au oferit destul goluri si faze frumoase .

Chiar daca Dinamo a jucat pe stadionul Astrei , suporterii “cainilor“ au fost la inaltime si au cant timp de 90 de minute ,jucatorii dinamovisti oferindu-le drept recompensa un joc frumos ,care le da mari sperante sustinatorilor formatiei din Stefan cel Mare pentru acest sezon . Marius Niculae a fost autorul singurului gol in minutul 8 dupa o faza in care jucatorii formatiei din Tg. Mures au contestat vehement faptul ca mingea ar fi depasit cu intreaga circumferinta linia portii .
Dinamo – FC Taraz 0-1
Dinamo a inceput cu stangul turneul din Antalya, fiind invinsa cu 1-0 de o echipa anonima din Kazahstan. FC Taraz a reusit singurul gol al intalnirii in minutul 69, intr-o partida in care Dinamo a jucat slab.
Dinamo a inceput mai bine meciul, insa a cedat treptat initiativa, reusind sa-si creeze doar o ocazie in prima repriza prin Liviu Ganea.
Otelul Galati - Gaz Metan Medias 0-1, cosmarul continua
Cu toate ca Marius Stan ne cerea respect pentru Dorinel si pentru munca exemplara facuta de acesta , neamtul se chinuie sa ne arate ca habar nu are ce inseamna sa fie antrenor.
Barcelona 0-1 Real Madrid ,gol Cristiano Ronaldo in prelungiri
Poate ca pana la urma mandria se plateste . Declaratiile lui Pique care au facut atata valva inaintea meciului par sa ii fi motivat suplimentar pe cei de la Real Madrid . Aseara intr-o atmosfera de exceptie am avut parte de doua reprize distincte “decupate“ parca din alte meciuri . O prima repriza in care Real Madrid s-a aparat exact ,cu o agresivitate extraordinara . Barcelona nu a reusit sa isi creeze nici macar o ocazie de poarta in primele 45 minute . In schimb contraatacurile puse la cale de Mourinho au mers “ceas“ Realul ratand ocazii importante printre care si o bara a lui Pepe . In a doua repriza a parut ca jucatorii Realului nu au mai tinut pasul cu jocul de pase al Barcelonei iar jucatori calatani au facut ce vrut in terenul madrilen . Au ratat 6-7 ocazii clare de gol avand in fata un Casillas intr-o forma de zile mari . Cele 90 de minute s-au incheiat 0-0 iar in prelungiri se parea ca asistam la o continuare a “povestii“ din a doua repriza ,cu Barcelona atacand furibun si cu un Real dezorientat care astepta finalul prelungirilor pentru a-si incerca norocul la “loteria penalty-urilor“ . Multi vor spune ca a fost o cursa intinsa de Mourinho , eu spun insa ca jucatorii Realului au obosit dupa ce au trebuit sa faca fata patru reprize (tinand cont si de jocul de pe Bernabeu) unui joc de pase al Barcelonei care pana la urma poate macina nervii oricarei echipe ….dupa cum spuneam , in prelungirile primei reprize Realul scapa pe un contraatac , di Maria centrea ,C. Ronaldo il depaseste in saritura pe Adriano si inscrie un gol superb ,un gol al descatusari . Barcelona pierde “cupa Regelui vostru“ cum spunea Pique despre trofeu cand vorbea cu jurnalistii spanioli facand referire la orgoliul catalanilor care spun “Cataluna nu e Spania“ .Pana acum puntem spune ca cele doua echipe si-au impartit trofeele : Barcelona campionatul (e greu de crezut ca il mai poate pierder),Realul (Cupa Regelui) . Ramane de vazut cine va termina in avantaj dupa dubla mansa din semifinalele Champions League . Indifrente de orgolii si de dragostea fata de una sau de cealalta echipe noi toti suporterii trebuie sa le multumim si Barcelonei si Realului pentru spectacolul extraordinar care il fac .La final voi adauga acestui articol poza lui Mesut Ozil pentru ca dupa parerea mea el este cel mai bun jucator al acestui meci si geniul Realului .
Sahtior Donetk pierde cu 0-1 returul cu Barcelona
Dorinta lui Mircea Lucescu de obtine macar o victorie acasa cu FC Barcelona nu a fost indeplinita de jucatorii sai . Acestia ,la fel ca si pe Nou Camp au ratat din pozitii clare de finalizare si au arata pana la urma care este diferenta intre o echipa mare si una care isi doreste sa devina mare . Barcelona nu a facut risipa de energie gandindu-se mai mult la prima din cele patru infruntari cu Real Madrid ( este greu de crezut ca Real va avea probleme sa se califice in semifinalele UCL )
Tottenham fara gol cu Real Madrid – Tottenham 0-1 Real Madrid
Tottenham s-a chinuit in aceasta seara sa atace poarta Realului care a preferat sa stea in defensiva si sa se menajeze . S-a vazut astfel ca vechea zicala romaneasca :“cu o floare nu se face primavara“ se aplica foarte bine si formatiei engleze care a mizat foarte mult pe jocul super-starului Bale insa acesta a iesit foarte putin in evidenta .
Steaua 0-1 Dinamo ,derby-ul marilor deziluzii
Reclama “marelui derby“ a inceput cu cel putin o saptamana inainte . In toate ziarele erau prezentate statici din trecut cu victorile si golurile reusite de cele doua echipe de-a lungul anilor in confruntarile directe . Romanii au uitat ca trecutul nu mai poate fi reinviat si ca nu se poate trai in trecut . Comparatiile cu “El Clasico“ mi s-au parut aberante inca de la inceput asa ca nu voi insista asupra lor .Asa cum ne-am obisnuit de vreo doi ani incoace meciurile cele mai importante din campionatul Romaniei se joaca mai mult in tribune si intre conducatori . Declaratii care de care mai “spumoase“ , petarde si torte in tribune …si fotbal deloc …nici derby-ul de aseara nu a facut exceptii . Presa a lasat deoparte analiza meciului si a trecut sa discute pe larg despre incidentele din tribune si despre ce declaratii au mai dat patronii .Pana la urma trebuie sa recunoaste ca la noi se vand cel mai bine aceste stiri de cancan si poate de aceea avem si un fotbal tot de cancan .Asupra jocului nu am nici cel mai mic motiv sa insist deoarece a fost unul la intamplare iar singurul gol inscris de dinamovisti a fost tot dintr-o faza intamplatoare . Pana la urma au si fotbalistii o scuza : de ce sa se mai munceasca pe teren daca oricum in presa se discuta foarte putin despre realizarile lor profesionale ? e de ajuns sa ai masina tare sau o “bomba sexy“ si ti capul de afis mai multe zile decat daca ai da un gol marii rivale . Si cand mai ai in spate si doi conducatori precum Borcea si Becali atunci “succesul“ e garantat si poti intra pe teren doar intr-o mica plimbare sa se aseze mai bine sarmalutele si mielul de Paste .Concluzia este ca am ajuns sa ne mintim singuri si sa speram la mari meciuri in campionatul Romaniei fara sa vedem realitate …sperante desarte ..
Gaz Metan Medias – Yenisei 0-1
Trupa tehnicianului Cristi Pustai a disputat in aceasta dupa-amiaza al treilea meci de verificare din cadrul stagiului de pregatire din Turcia.
Karbonn Sparkle V – Un smartphone ieftin cu Android 6.0.1
Apărut relativ recent în magazine, am cumpărat acest telefon cu o oarecare reţinere specifică telefonelor de mărci mai puţin cunoscute, însă Karbonn ...
Rennes – CFR Cluj 0-1. Victorie obtinuta cu greu de “feroviari” in Europa League
Barcelona - Arsenal 4-1 si TSKA - Inter 0-1 - VIDEO
Meciuri spectaculoase astazi in Champions League, cu Barcelona - Arsenal cap de afis. Scorul de 4-1 pentru catalani pare unul incredibil, insa Lionel Messi a prins o zi excelenta, etalandu0si astfel abilitatile. Interul merge mai departe dupa o dubla mansa mai grea decat ar fi crezut.
OCCT 3.0.1 RC 1
OCCT is a free CPU/memory stability test.

OCCT comes from "OverClock Checking Tool". Here is a list of its features:

Up to 16-core support ( for instance, up to a Quad-Kentsfield or an Octo-Conroe )
Customizable tests ( Duration, Priority, CPU or RAM, ... )
CPU and Motherboard detection
Monitoring support through 3rd party application ( i.e. MBM5, Speedfan and Everest Ultimate Edition 3.50 or above )
Can produce graphs showing temperature and voltages during the test : Unique feature !
Vista Transformation Pack 8.0.1
Sumudica a mai bifat o victorie
marius sumudica 300x201FC Brasov a a invins cu scorul de 3-0, echipa FC Tiraspol, in ultimul meci amical disputat in cadrul stagiului de pregatire din Antalya, Turcia.
FC Brasov – Torpedo Kutaisi 2-0
Formatia FC Brasov a invins, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia georgiana Torpedo Kutaisi, in primul meci amical din stagiul de pregatire din Antalya.
Otelul Galati – Shandong Luneng Taishan FC 1-0
Otelul Galati a castigat partida amicala disputata duminica dupa amiaza cu formatia Shandong Luneng Taishan FC, din Superliga Chinei, scor 1-0 (1-0)
Vaslui-Dinamo 3-1: Hingherul Hizo a castrat cainii. Rezumat VIDEO
Dinamo se putea distanta pana la 5 puncte de Rapid, ocupanta locului doi in clasamentul intern, insa ”hingherul” Viorel Hizo a dat peste cap planurile ”cainilor”, in deplasarea de la Vaslui. Vasluienii au arătat că merită însemnele Europa League pe care le-au purtat pe echipamentul de joc în meciul de acasă cu Dinamo, contând pentru etapa a VI-a a Ligii I, şi au revenit de la 0-1 pentru a învinge cu 3-1 o echipă bucureşteană care şi-a demonstrat din nou limitele.