Liga Campionilor - ultima strigare. SC Vaslui - Twente, live la Digi Sport 1
Bătălie pentru locul 3! SC Vaslui - Rapid, live la Digi Sport
Câinii Roşii - ori la bal ori la spital. NK Varazdin - Dinamo, live la Digi Sport 1
Bătălie pentru locul 3! FC Vaslui - Rapid, live la Digi Sport
Câinii se bat cu croaţii în Europa. Dinamo - NK Varazdin, live la Digi Sport 1
Derby pentru primul loc! Dinamo - Rapid, live la Digi Sport 1
STEAUA-DINAMO LIVE PLAY-OFF LIGA 1 2017 (online stream)
Vezi live online stream meciul Steaua-Dinamo din Play-Off-ul Ligii 1 din data de 2 aprilie 2017!
CSU CRAIOVA-DINAMO LIVE PLAY-OFF LIGA 1 (online stream)
Vezi live online stream meciul CSU Craiova-Dinamo din etapa 7 a Play-Off-ului Ligii 1 din data de 22 aprilie 2017!
CFR CLUJ-DINAMO LIVE PLAY-OFF LIGA 1 (online stream)
Vezi live online stream meciul CFR Cluj-Dinamo, in etapa 9 a play-off-ului Ligii 1 din data de 6 mai 2017!
Vasluienii atacă Cetatea Eternă! Lazio Roma - SC Vaslui, live la Sport.ro
Pentru campioana României, drumul spre Munchen trece prin Moldova. FC Vaslui - CFR Cluj, live la Digi Sport
Va reuşi Oţelul să mai treacă un hop în drum spre titlu? Oţelul Galaţi - CFR Cluj, live la Digi Sport
În această seară, de la 20:30, live la Digi Sport, Belarus - România
,,Europenele" României se întâlnesc în Ghencea. Steaua - CFR Cluj, live la Digi Sport
SC Vaslui nu reprezinta Moldova
Suporterii echipei Otelul Galati nu trebuie sa considere SC Vaslui echipa moldoveneasca
Avancronica Otelul Galati – SC Vaslui
Otelul Galati intalneste maine echipa SC Vaslui de la 21.30
Eternul derby Steaua – Dinamo, live vineri, 31 octombrie, de la ora 20.30
Derby-ul Steaua - Dinamo, live vineri, 31 octombrie, în etapa 13 a Ligii 1
CFR Cluj 1-0 SC Vaslui ,moldovenii se indeparteaza de titlu
CFR Cluj desi nu mai are sperante pentru o cupa europeana a vrut sa arate ca totusi este o echipa puternica a campionatului si campioana “en titre“ a Romaniei si a invis o pretendenta la titlu anul acesta . Singurul gol al partidei a fost reusit de Cadu din penalty in minutul 28 dupa un fault in careu asupra lui Bastos . Faza penalty-ului a fost intens contestata de finantatorul Vasluiul . Eu ma gandesc totusi ca atat timp cat nu iti poti creea ocazii clare de gol nu poti emite pretentii… Vasluieni nu au jucat mai nimic si nu au pus mari probleme defensivei Clujului . Se pare ca de fiecare data cand echipa lui Porumboiu are culoar favorabil de a ajunge in frunte se impotmoleste …in lumea fotbalului se spune ca o echipa mare intotdeauna profita de orice sansa pentru a castiga . Poate ca inca moldovenii nu sunt pregatiti sa castige un titlu de campioana si sa joace in grupele Champions League .
STEAUA-DINAMO LIVE, în Cupa României, 20 Aprilie 2016
Vezi cine transmite meciul din returul semifinalelor Cupei Romaniei dintre Steaua si Dinamo de miercuri, 20 aprilie 2016.
Derby-ul Steaua – Dinamo live online, duminică 9 august 2015
Eternul derby al Ligii 1, Steaua - Dinamo, este live online, duminica 09.08.2015, de la ora 21.00.
CRAIOVA-DINAMO LIVE CUPA ROMANIEI 2017 (online stream)
Vezi live online stream meciul Craiova-Dinamo din sferturile de finala ale Cupei Romaniei din data de 29 martie 2017!
DINAMO-VIITORUL LIVE PLAY-OFF LIGA 1 (online stream)
Vezi live online stream meciul Dinamo-Viitorul din etapa 6 a play-off-ului Ligii 1 din data de 16 aprilie 2017!
Vaslui-Dinamo 3-1: Hingherul Hizo a castrat cainii. Rezumat VIDEO
Dinamo se putea distanta pana la 5 puncte de Rapid, ocupanta locului doi in clasamentul intern, insa ”hingherul” Viorel Hizo a dat peste cap planurile ”cainilor”, in deplasarea de la Vaslui. Vasluienii au arătat că merită însemnele Europa League pe care le-au purtat pe echipamentul de joc în meciul de acasă cu Dinamo, contând pentru etapa a VI-a a Ligii I, şi au revenit de la 0-1 pentru a învinge cu 3-1 o echipă bucureşteană care şi-a demonstrat din nou limitele.
SC Vaslui 2-1 U Craiova ,oltenii la 6 puncte de salvare…
Asa cum s-a intamplat mai mereu in acest campionat , vasluieni au aratat ca atunci can joaca meciuri importante se concentreaza greu . In aceasta seara jucatorii lui Porumboiu daca invingeau aveau sansa sa treaca pe primul loc in campionat pana la meciurile Timisoarei si Galatiului . Vasluiul a reusit sa treaca in avantaj pe tabela dupa autogolul lui Dorel Stoica insa craiovenii au replicat imediat prin Subotici care a adus egalarea . In finalul primei reprize oltenii au ramas in 10 jucatori de camp dupa ce Buleica a fost eliminat (tanarul jucator a “reusit“ sa primeasca doua cartonase galbene intr-un interval de 3 minute ) . In a doua repriza Vasluiul a dominat dar a facut-o steril si numai executia minunata a lui Wesley din finalul meciului a adus cele 3 puncte pentru moldoveni .La finalul meciului antrenorul Reghecampf dar si patronul Adrian Mititelu au acuzat arbitrajul fara a vedea insa jocul Craiovei lipsit de orice idei in atac si fara omogenitate la mijlocul terenului .
Digi Sport transmite live derby-ul etapei a VIII-a, Dinamo - FC Vaslui
Dinamo Bucuresti – TSKA Sofia 2-1
Dinamo Bucuresti a cistigat Cupa Taurus invingand-o in finala pe TSKA Sofia cu scorul de 2-1 prin golurile inscrise de Laurentiu Rus si Marius Alexe.
As Roma a fost invinsa de Inter Milan cu 1-0 in semifinalele Cupei Italiei
Singurul gol al partidei a fost reusit de Stankovic in minutul 45 .
Poate Urziceniul să uimească din nou? Unirea Urziceni - Dinamo, live la Antena 1
Cine va ieşi definitiv din lupta pentru titlu? CFR Cluj - Dinamo, live la Antena 1