CFR Cluj a pierdut un proces la FIFA si poate fi exclusa din Europa daca nu da banii
Probleme pentru CFR Cluj. CFR Cluj a pierdut un proces la FIFA
O nouă amanare în procesul de la Cluj al lui Oprişan
eri a avut loc la Cluj un nou termen în procesul în care Marian Oprişan, preşedintele Consiliului Judeţean Vrancea, şi alţi foşti şi actuali angajaţi ai Consiliului Judeţean sunt judecaţi de fapte de corupţie.
CFR Cluj are de dat bani dupa ce a pierdut un proces la FIFA
Poate fi eliminata CFR Cluj din cupele europene dupa ce a pierdut un proces la FIFA?
Sirghi a pierdut procesul in civil
A doua victorie a lui CFR Cluj contra lui Rennes
Avocata Ioana Sfiraiala pierde un proces cu Fondul Proprietatea
Avocata Ioana Sfiraiala a pierdut un proces cu Fondul Proprietatea, dupa ce Tribunalul Bucuresti a respins o cerere de anulare a unei decizii a AGA de la FP din noiembrie 2010, aratand ca deciziile AGA din septembrie 2010 prin care Franklin Templeton a fost numit administratorul Fondului nu pot afecta retroactiv validitatea deciziilor luate ulterior, anunta ZF.
Mutu si Contra: Magnificii Cupei UEFA
Romanii au facut legea in cea de a 2-a mansa a sferturilor de finala din Cupa UEFA. Adrian Mutu si Cosmin Contra au inscris goluri de generic.
Ioan Andone, demis de la CFR Cluj!
Tehnicianul Ioan Andone a fost demis din functia de antrenor principal al formatiei CFR Cluj, sustin surse din cadrul clubului ardelean, iar locul sau ar putea fi luat de italianul Francesco Guidolin sau de spaniolul Javier Irureta.
Scanteie Feat Bitza & Cedry2k - Ne-am pierdut nemurirea
Azi ora 00:00 pe MTV a avut loc premiera videoclipului semnat Scanteie feat Bitza si Cedry2k - Ne-am pierdut nemurirea .Alex de la Ador Media a facut o treaba foarte buna cu videoclipul , arata bine , chiar prea bine pentru un clip undergound .Piesa Ne-am pierdut nemurirea o sa apara pe urmatorul album semnat Scanteie la care a mai avut un videoclip cu Pacha Man si Dj Dox la piesa Asta sunt .Deci, revenind la Ne-am pierdut nemurirea, si Scanteie si Bitza si Cedry2k fac treaba buna pe piesa , va las cu videoclipul .
Lista completa de pizzerii din Cluj Napoca
Cea mai completa lista cu pizzerii din Cluj Napoca cu toate datele necesare pentru a comanda o pizza delicioasa.
Masini tunate, concert Hip hop, street dance.
Publicatia „Daily Mail” a pierdut in fata actritei Kate Winslet
accepta, actrite, afirmat, articolul, Daily Mail, dolari, fata, formele, kate winslet, lume, pierdut, tig, titanic
Studiu: peste 86.000 de laptop-uri pierdute intr-un an | Laptop News
Peste 300 de firme si institutii din SUA au pierdut peste 86.000 de laptop-uri intr-un singur an, ceea ce a dus la pierderi de circa 2.1 miliarde de dolari.
Harta Cluj-Napoca - Harta strazi Cluj-Napoca - Harta rutiera Cluj-Napoca
Harta Cluj-Napoca, Romania - Harta Cluj-Napoca strazi, harta rutiera Cluj-Napoca, harta online Cluj-Napoca, harta obiective Cluj-Napoca, harta geografica Cluj-Napoca, harta cazare Cluj-Napoca
Teatru: "O scrisoare pierduta" la Piatra Neamt
Vineri, 18 Februarie, la Casa de Cultura a Sindicatelor, cu incepere de la orele 17:00, Teatrul Bacovia vine cu inca o piesa consacrata la Piatra Neamt, “O scrisoare pierduta” de dramaturgul Ion Luca Caragiale, in regia lui Dumitru Lazar Fulga, scenografia semnata de Cristina Ciobanu.
CFR Cluj 1-1 Universitatea Cluj ,egalul erorilor de arbitraj
Duelul marilor orgolii ale Clujului spun unii , “derby-ul provinciei“ ar spune altii. Pana la urma un meci ca oricare altul din Liga 1 cu un joc incalcit, “condimentat“ doar de cele doua mari greseli de arbitraj care au si influentat rezultatul meciului.Unversitatea a ramas rapid in 10 jucatori dupa doua faulturi repetate ale lui Mendy care primeste al doilea galben in minutul 16 . Golul CFR-ului a fost inscris de E. Kone dintr-o pozitie de offside pe care tusierul nu a vazut-o .La pauza , antrenorul Minteuan si patronul Universitatii Cluj au hotarat sa ne ofere si ei putin spectacol (asta poate si pentru ca pe teren spectacolul a cam lipsit) si au incins o repriza de box ad-hoc .In a doua repriza desi in 10 , Universitatea a fortat egalarea ratand 2-3 ocazii clare de gol avand chiar si o bara . In minutul 69 Claudiu Niculescu este accidentat grav dar involuntar de Cadu . Atacantul clujean a ramas intins pe gazon timp de 5 minute in care angajatii Smurd l-au stabilizat si transportat mai apoi la ambulanta . Timp de 10 minute se parea ca cei 21 de jucatori de pe teren erau cu gandul mai mult la starea de sanatatea a lui Niculescu, care primea ingriji in ambulanta, decat la meci .In minutul 91 cand CFR-ul se pregatea deja sa sarbatoreasca victoria , Cojocnean trimite un sut spre poarta lui Nuno Claro , acesta gafeaza si mingea din bara transversala cade fix pe linia portii apoi fiind respinsa in corner . Arbitrul Ha?egan a vazut insa mingea in poarta si a acordat eronat golul Universitatii (gol care putem spune ca pana la urma a adus normalitatea si a stabilit un rezultat just daca suntem de acord cu celebra lege a compensatiei) . Daca s-ar fi terminat 0-0 rezultatul ar fi reflectat intru totul ce s-a intamplat pe teren si l-ar fi scapat pe centralul Ha?egan de o suspendare (in cazul in care comisiile vor stabili ca a gresit cand a validat cele doua goluri ) .Astfel s-a incheiat un alt meci din Liga 1 care s-a vrut a fi un derby dar care dupa parerea mea nu a aratat nimic spectaculos si se va discuta in presa despre el doar prin prisma scandalului de la pauza si a gravelor greseli de arbitraj .Un “El Clasico de Liga 1“ cu scanaluri si erori de arbitraj ca mai toate meciurile din campionatul intern dar pana la urma un meci pe placul presei care va avea foarte multe de scris…despre scandalul dintre Minteuan si Florian Walter…clasic romaneste .
FC Brasov 2-2 Cfr Cluj ,CFR-ul nu mai bate pe nimeni
Clujul si-a intalnit astazi fostul antrenor care spunea in presa acum cateva zile ca isi doreste sa bata CFR-ul pentru ca la Cluj a avut parte de cea mai neagra experienta din cariera lui de antrenor . Astfel ca Toni Conceicao a inceput meciul ofensiv insa a fost taxat de E. Kone in minutul 16 care a evitat pasul la offside al brasovenilor si inscris . FC Brasov a continuat sa preseze si pana la urma golul egalizator a venit la cateva minute dupa pauza . Rada a inscris un super gol din lovitura libera si i-a readus in avantaj pe clujeni dar doar pentru un minut pentru ca imediat la faza urmatoare abitrul Craciunescu a acordat penalty pentru Brasov . Lovitura de la 11 metrii a fost de jucatorul cu nume de legenda ,Distefano .Pe finalul meciului Rada a incercat sa repete isprava de la al doilea gol dar de data aceasta sutul sau din lovitura libera a fost scos in corner de portarul Brasovului .CFR ramane si dupa acest meci fara victorie si asteapta finalul sezonului pentru a se putea reorganiza dupa un sezon ratat complet .
Univeristate Craiova spre Liga a 2 a. U Cluj 3-0 U Craiova
Univeristatea Cluj a facut spectacol cu U Craiova . Silviu Lung Jr. a aparat un penalty insa nici asa oltenii nu au putut obtine un rezultat pozitiv . Clujenii s-au distrat cu apararea Craiovei si au inscris de trei ori .Cojocnean a marcat de doua ori (in minutele 39 si 44) iar Morar a stabilit scorul final al partidei in minutul 92 . Un meci in care Craiova a parut o echipa resemnata care se gandeste ca la anul va juca in Liga a 2 a. Clujenii in schimb au aratat aceeasi prospetime ca si in meciul cu CFR Cluj si se pregatesc pentru un sezon 2011-2012 in care sigur se vor bate pentru un loc de cupa europeana .
CFR Cluj 1-0 SC Vaslui ,moldovenii se indeparteaza de titlu
CFR Cluj desi nu mai are sperante pentru o cupa europeana a vrut sa arate ca totusi este o echipa puternica a campionatului si campioana “en titre“ a Romaniei si a invis o pretendenta la titlu anul acesta . Singurul gol al partidei a fost reusit de Cadu din penalty in minutul 28 dupa un fault in careu asupra lui Bastos . Faza penalty-ului a fost intens contestata de finantatorul Vasluiul . Eu ma gandesc totusi ca atat timp cat nu iti poti creea ocazii clare de gol nu poti emite pretentii… Vasluieni nu au jucat mai nimic si nu au pus mari probleme defensivei Clujului . Se pare ca de fiecare data cand echipa lui Porumboiu are culoar favorabil de a ajunge in frunte se impotmoleste …in lumea fotbalului se spune ca o echipa mare intotdeauna profita de orice sansa pentru a castiga . Poate ca inca moldovenii nu sunt pregatiti sa castige un titlu de campioana si sa joace in grupele Champions League .
Victoria Branesti 0-2 U Cluj, Branestiul pe “marginea prapastiei“
U Cluj si-a propus sa treaca in fata celor de la CFR si a resit sa o faca dupa ce a invins formatia din Branesti dapsindu-si rivala in campionat cu 3 puncte .CFR are insa un meci mai putin disputat . Pentru formatia clujeana a deschis scorul Cojocnean in minutul 26 si l-a majorat Machado in minutul 61 .Acest scor aproape ca impinge pe Victoria Branesti in liga a doua .
CFR Cluj - Vaslui (1-0), gol Cadu, min 28
Unirea Urziceni 1-3 CFR Cluj ,ialomitenii spre liga a II a
Pana la inceputul sezonului trecut meciurile dintre Unirea si CFR erau adevarate derby-uri in care se jucat chiar si titlu .Astazi a fost doar un meci fara importanta deoarece Urziceniul este ca si retrogradata iar CFR se zbatea pe locul 8 al clasamentului fara mari sperante de intra in joc pentru locurile e cupele europene . Unirea Urziceni a deschis scorul printr-un autogol al lui Peralta si se parea ca formatia in Urziceni poate invigine CFR-ul lucru pe care nu il reusise in anii anteriori .Clujenii au etalat si in aceasta seara acelasi joc incalcit care i-a caracterizat in tot sezonul .? ??Nicoara a luat insa o actiune pe cont propriu a depasit usor doi adversari si a inscris la coltul lung cu largul concurs al portarului Curca . Cateva minute mai tarziu E. Kone a confirmat forma buna pe care o traveseaza si dupa ce a fost lansat excelent de Peralta a inscris pe langa Curca aducand Clujul in avantaj .?Batin a mai inscris inca o data pentru CFR in a doua repriza si a stabilit scorul final : Unirea Urziceni 1-3 CFR Cluj .
Astra Ploiesti – U. Cluj 1-2 , gol direct din corner dat de Niculescu
In aceasta dupa amiaza am avut la Ploiesti parte de un meci placut , cu un ritm de joc bun si destule ocazii de poarta .Astra a deschis scorul repede in minutul 4 prin Stratila . Desi s-a jucat in viteza pana la pauza nu am mai notat nici un gol .In a doua repriza clujenii au lasat impresia ca nu pot inscrie in poarta Astrei care a aratat un joc solid atat la mijlocul terenului cat si in aparare . In minutul 71 insa Claudiu Niculescu , abia introdus pe teren , reuseste un gol senzational direct din corner . Imagini cu acest gol sunt sigur ca vor face inconjurul planetei . Dupa acest gol , Clujul s-a descatusat si a inceput sa spere la victorie . Golul victoriei a picat in minutul 88 si a fost reusit de Pacurar . Dupa aceasta victorie U. Cluj incepe sa spere la un loc de cupa europeana .